Blog

GIS: Kwestionowane partie wody Żywioł Żywiec Zdrój będą wycofane z obrotu

   Aktualności   Wrzesień 22, 2016

Przygotowano listy dystrybucyjne kwestionowanych partii wody gazowanej Żywioł Żywiec Zdrój, które będą wycofane z obrotu handlowego – poinformował w czwartek Główny Inspektorat Sanitarny. Dotychczas nie ma dowodów na to, że woda ta stanowi zagrożenie dla zdrowia.

„Tak dużej nielegalnej fabryki leków jeszcze nie było. Działali jak koncern farmaceutyczny”

   Aktualności   Wrzesień 22, 2016

Działali jak koncern farmaceutyczny. Sami od początku do końca zajmowali się produkcją fałszywych leków. Linia produkcyjna mieściła się w kamienicy, a do kolejnych pomieszczeń prowadziły ukryte przejścia. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali największą na świecie fabrykę produkującą podróbki anabolików i viagry. Do wywiezienia zabezpieczonego sprzętu potrzebne było 8 tirów.

Mazowsze: kończą się zapasy leku w terapii m.in. raka jelita grubego

   Aktualności   Wrzesień 15, 2016

Krajowa Fundacja Medyczna, która prowadzi leczenie w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym alarmuje, że kończą się zapasy leku oxaliplatyna – podawanego chorym z rakiem jelita grubego oraz rakiem żołądka. Nie wiadomo, kiedy będzie jego kolejna dostawa – informuje serwis naszemiasto.pl.

Ziobro: wszyscy są równi wobec prawa, także wybitni lekarze

   Aktualności   Wrzesień 15, 2016

Wszyscy są równi wobec prawa, dotyczy to również wybitnych lekarzy – powiedział w środę (14 września) w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Odpowiedział w ten sposób na wypowiedź Mariana Zembali (PO) ws. zabezpieczenia dokumentów u biegłych lekarzy ze Śląskiej Akademii Medycznej.

Badania: nanocząstki z imbiru wspomagają leczenie raka jelita grubego

   Aktualności   Wrzesień 11, 2016

Wyizolowane z imbiru nanolipidy pomagają w leczeniu raka jelita grubego, dostarczając leki przeciwnowotworowe do patologicznych komórek – wynika z badań opublikowanych przez pismo „Molecular Therapy”.

Dotkliwsze kary za nieprawdziwe treści w reklamach leków

   Aktualności   Wrzesień 5, 2016

Za publikowanie fałszywych treści w reklamach leków będą bardzo dotkliwe kary finansowe – zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Kary mają być naliczane za każdą serię reklamy, a ich zapłata będzie musiała być niemal natychmiastowa.

Krzysztof Pieczyński: Dopóki nie rozwiążemy konkordatu, Polska będzie chlewem Kościoła

   Aktualności   Wrzesień 5, 2016

„Tak długo, jak Polacy będą się powoływać na chrześcijańskie wartości, tak długo będzie trwała hipokryzja, utrzymując naród w duchowym infantylizmie. Droga do dojrzałości społecznej prowadzi przez samodzielność. Bez tej samodzielności nie zbudujemy silnego państwa” – mówi Krzysztof Pieczyński. Aktor zamierza założyć stowarzyszenie, którego celem będzie walka o rozwiązanie konkordatu w…

Norwedzy z sukcesem wprowadzili procedury dotyczące sepsy

   Aktualności   Wrzesień 4, 2016

Wdrożenie standardowych protokołów leczenia i przeszkolenie personelu pozwoliło norweskiemu szpitalowi niemal o połowę zmniejszyć liczbę zgonów wśród pacjentów dotkniętych sepsą – informuje pismo „Critical Care”.

Specjalista: walczmy z mitem, że „cesarka” gwarantuje sukces położniczy

   Aktualności   Wrzesień 4, 2016

Położnicy znajdują się pod olbrzymią presją ze strony mediów, które rozliczają opiekę perinatologiczną z niewykonanych na czas cięć cesarskich. Potrzebne jest zrozumienie, że cesarskie cięcie nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu położniczego – apeluje prof. Wojciech Rokita, ginekolog położnik.

Odliczanie do buntu białego personelu rozpoczęte. 24 września w Warszawie będzie protestować tysiące medyków

   Aktualności   Wrzesień 2, 2016

Tym razem nie dali się skłócić i po raz pierwszy razem będą protestować. Przedstawiciele zawodów medycznych mówią dość niedofinansowanej ochronie zdrowia. Trudno im się dziwić bo decyzje obecnego kierownictwa resortu zdrowia i wieloletnie zaniedbania w reformowaniu i wspieraniu ochrony zdrowia doprowadziły do tego, że wszyscy stanęli pod przysłowiową ścianą –…